Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
lat eng rus
Svētdiena, 16. decembris, vārda dienas svin: Alvīne

 

Par mumsAktualitātes
Aptaujas
Kontakti
IespējasVakances
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
LKNDz alternatīvais ziņojums par ANO Konvencijas īstenošanu atspoguļojas ANO rekomendācijās
ziņa publicēta 18.09.2017 izdrukas versija

Latvija no Apvienoto Nāciju Organizācijas ir saņēmusi rekomendācijas par ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanu. Latvijas ziņojums par konvencijas ieviešanu tika izskatīts augusta beigās. Biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” bija viena no organizācijām, kura iesniedza ANO alternatīvo ziņojumu par to, kā mēs redzam Konvencijas īstenošanu Latvijā, kādus riskus un izaicinājumus saskatām. Ar gandarījumu varam secināt, ka mūsu redzējums ir iekļauts ANO izstrādātajās rekomendācijās.


 

ANO komiteja rekomendācijās ir uzsvērusi, ka Latvijai ir jāspēj pāriet no medicīniskā invaliditātes modeļa un cilvēktiesībās balstīto invaliditātes modeli. Latvijai mērķtiecīgi jāstrādā, lai nodrošinātu pilnīgu cilvēku ar invaliditāti deinstitucionalizāciju, attīstot cilvēku vajadzībām atbilstošus sabiedrībā balstītus pakalpojumus. Mūsuprāt īpaša uzmanība ir jāvelta izpratnei par sabiedrībā balstītu pakalpojumu saturu, īpaši veicinot pašvaldību atbildīgo iestāžu izpratni. Uzmanība ir jāvelta individuālu atbalsta formu attīstībai, tādu kā atbalstītā dzīve un atbalstītais darbs. ANO uzsver, ka nav pieļaujama bērnu ar funkcionāliem traucējumiem ievietošana institūcijās, tāpēc ir jāsniedz viss nepieciešamais atbalsts bērnu ar funkcionāliem traucējumiem ģimenēm, lai nepieļautu bērnu un viņu ģimeņu segregāciju. Ir jāpārtrauc bērnu ar garīga rakstura traucējumu mājmācības prakse. Šīs ir tikai dažas no rekomendācijām. Latvijai ir uzdots nopietns mājas darbs. Ceram, ka tas tiks veikts ar patiesu interesi uzlabot situāciju.


 

Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »