lat eng rus
Svētdiena, 26. maijs, vārda dienas svin: Eduards, Edvards, Varis

 

Par mumsAktualitātes
Aptaujas
Kontakti
IespējasVakances
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 

Tikšanās ar LR Labklājības ministri

29.aprīlī biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” valde tikās ar LR Labklājības ministri R.Petravičas k-dzi. Sarunas laikā biedrības pārstāvji iepazīstināja ministri ar biedrības darbību, sasniegumiem un nākotnes mērķiem. Uzsvērām biedrībai svarīgus jautājumus: kritiski nepietiekamo pakalpojumu nodrošinājumu cilvēkiem ar smagiem attīstības traucējumiem, pēctecības trūkumu sociālo pakalpojumu nodrošināšanā, sistēmas neesamību atbalsta nodrošināšanā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Akcentējām, ka mūsuprāt nepieņemama situācija ir, ka valsts budžeta līdzekļi tiek investēti morāli novecojušā un segregējošā institucionālā aprūpē, nevis mūsdienu skatījumam atbilstošos sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu attīstībā. Uzskatām, ka ir pēdējais laiks investēt gudros sociālos pakalpojumos, tiecoties uz ekselenci pakalpojumu cilvēkiem ar attīstības traucējumiem jomā, nevis nolemt jomu eksistēt pēc pārpalikuma principa. Ceram uz būtiskām izmaiņām visdrīzākajā laikā radikālai situācijas uzlabošanai!

NEWSCAT projekta tikšanās

 NEWSCAT projekta par pieejamu tūrismu piektā partneru tikšanās norisinājās šī gada 14. un 15. aprīlī Itālijas pilsētā Albino, Lombardia provincē. Tikšanās piedalījās visas projektā iesaistītās organizācijas no Beļģijas, Itālijas, Spānijas, Bulgārijas, Latvijas, Spānijas, Baleāru salām un Nīderlandes. 
»lasīt vairāk

Tiešsaistes mācību kurss pieejama tūrisma jomā

Biedrība "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" sadarbībā ar partneriem  no Spānijas, Itālijas, Beļģijas, Nīderlandes un Bulgārijas īsteno projektu “Jaunas prasmes uz klientu vērstā pieejamā tūrismā”. Projekts tiek īstenots ar Erasmus + programmas atbalstu. Projekta partneri ir izstrādājuši tiešsaistes mācību programmu tūrisma nozares darbiniekiem un uzņēmējiem par pielāgotu tūrisma pakalpojumu sniegšanu.  Ja Jūs interesē iespēja papildināt savas zināšanas šai jomā, aicinām izmantot iespēju piedalīties tiešsaistes mācību kursā!

 
»lasīt vairāk

Biedrības gada pilnsapulce

Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi kopsapulce 2.februārī pulcēja plašu biedrības dalīborganizāciju un biedru pārstāvniecību no Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Dobeles, Preiļiem, Madonas, Liepājas, Rucavas, Cēsīm un Ventspils.
Šoreiz uzmanību veltījām jautājumiem, kuriem Latvijā būtu neatliekami jāpievērš uzmanība, lai veidotu atbalsta sistēmu, kura darbotos bērnu un pieaugušu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimeņu labā.
Biedriem un atbalstītājiem bija iespēja iepazīt labās prakses piemērus no Vācijas par intervences un habilitācijas procesu, kā uz ģimenes sistēmu vērstu atbalstu (sociālās pediatrijas centrs un agrīnā intervence); pārejas posmu jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem no izglītības uz nodarbinātību, īpašu uzmanību vēršot uz sociālo uzņēmējdarbību. Aplūkojām arī mājokļa pakalpojumu iespējamo spektru un diferenciāciju līmeņos.
 

Darbs pie metodikas izstrādes

Biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” sadarbībā ar  biedrību „Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „Zelda”” turpina darbu pie metodikas izstrādes darbam ar personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT)  un īsteno klātienes sociālo darbinieku apmācību. Aktivitāte tiek īstenota ar  Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros.
 

Projekta par pārejas posmu noslēguma pasākums

Ar informatīvo semināru “Atbalsta konsultatīvais pakalpojums pārejas posmā no izglītības uz nodarbinātību” esam noslēguši biedrības īstenoto projektu par mūsuprāt ļoti aktuālu tēmu: pārejas posmu jaunietim ar funkcionāliem traucējumiem no izglītības uz nodarbinātību. Ar šī projekta palīdzību centāmies vērst uzmanību uz šo ļoti sarežģīto un svarīgo posmu gan jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem, gan viņu vecāku dzīvē.


 
»lasīt vairāk

Dalība Tiesībsarga ikgadējā konferencē


 27.novembrī biedrības valdes priekšsēdētāja piedalījās Tiesībsarga ikgadējā cilvēku ar invaliditāti dienai veltītajā konferencē. Šīgada tēma veltīta biedrībai aktuālajam deinstitucionalizācijas jautājumam. Dalījāmies savās pārdomās un redzējumā par deinstitucionalizācijas procesu – kādam tam vajadzētu būt un kas ir tie būtiskie riski, kas mūs uztrauc šī procesa norisē.
Ar mūsu prezentāciju iespējams iepazīties :http://www.lkndz.lv/…/f…/filelists/1543582067-nvodilkndz.pdf

Dalība EASPD ikgadējā konferencē

Biedrības "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" valdes priekšsēdētāja Inga Šķestere un valdes locekle Tamāra Vahļina Barselonā piedalās Eiropas Pkalpojumu sniedzēju cilvēkiem ar invaliditāti asociācijas (EASPD) ikgadējā konferencē , kuras tēma šoreiz ir “Tehnoloģijas un digitalizācija sociālajā aprūpē”. Atklājot konfereci, EASPD izpilddirektors uzsvēra, ka šī ir konference, kurā ne tikai runāsim par šodienas situāciju, bet raudzīsimies arī uz nākotni. Galvenais konferences uzstādījums ir, ka tehnoloģijām ir jākalpo, lai spēcinātu cilvēku, dotu cilvēkiem ar invaliditāti iespēju dzīvot tādu dzīvi, kādu viņi vēlas. Cilvēka izvēle ir svarīgākais un tehnoloģijām ir jāpalīdz cilvēkiem pieņemt lēmumu par savu dzīvi, jo pats cilvēks, nevis pakalpojuma sniedzējs ir tas, kurš pieņem lēmumus. Vienlaikus tehnoloģijām ir jāpalīdz no aprūpes pieejas virzīties uz fokusu uz atbalsta sniegšanu.
 

Vizīte pie Vācijas kolēģiem

Septembra nogalē ciemojāmies pie Vācijas kolēģiem no organizācijas Internationaler Bund. Apmeklējām grupu mājas pakalpojumu cilvēkiem ar ļoti smagiem garīga rakstura traucējumiem, padziļinātu uzmanību veltījām jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem pārejas posmam no izglītības sistēmas uz pieauguša cilvēka dzīvi un nodarbinātības pakalpojumiem, kā arī iepazinām sociālās pediatrijas centra darbu un Vācijas sistēmisko pieeju ģimenes atbalstam ar integrētu agrīnās intervences un habilitācijas procesu.
 

Starptautiskā projekta NEWSCT partneru tikšanās Latvijā

Priecājamies uzņemt starptautiska projekta “Jaunas prasmes uz klientu vērstā pieejamā tūrismā” partnerus no Spānijas, Itālijas, Beļģijas, Nīderlandes un Bulgārijas. Projekts tiek īstenots ar Erasmus + programmas finansiālu atbalstu. Biedrība "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi"projektā pārstāv cilvēkus ar invaliditāti un viņu ģimenes. Jau otro gadu kopā ar partneriem strādājam, lai izveidotu kompetenču programmu profesionālām tūrisma jomas organizācijām (viesnīcām tūrisma kompānijām, gidiem) par papildus zināšanām, kas nepieciešamas, lai sniegtu tūrisma pakalpojumus cilvēkiem ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem. Tikšanos partneriem organizējam dienas aprūpes centrā, lai dotu iespēju tikties ar jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem, kuri kopā ar saviem ģimenes locekļiem ir regulāri tūrisma pakalpojumu lietotāji.
 
«« iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nākošā »»
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »