lat eng rus
Otrdiena, 02. jūnijs, vārda dienas svin: Emma, Lība

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
Diskusija par deinstitucionalizāciju ar eksperti no ASV
ziņa publicēta 10.02.2018 izdrukas versija

2018.gada 9.februārī LKNDz valdes locekļi T.Vahļina un I.Šķestere piedalījās LR Tiesībsarga sadarbībā ar Amerikas Savienoto valstu vēstniecību Latvijā rīkotajā diskusijā par deinstitucionalizāciju, kurā uzstājas eksperte no ASV Viviana Ngoa (Viviane Ngwa). Diskusijā piedalījās vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas.


 

Pasākuma laikā dalībnieki uzklausīja ASV pieredzi, pārejot no aprūpes institūcijās uz sabiedrībā balstītiem pakalpojumiem cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī bērniem un jauniešiem no bērnunamiem. LKNDz pārstāvji uzsvēra, ka deinstitucionalizācijas process mūsu valstī ir fragmentārs un tas tiek īstenots kā projekts, nevis sistēmiskas izmaiņas. Mūs satrauc tas, ka netiek pievērsta pietiekama uzmanība sabiedrībā balstītu pakalpojumu nodrošināšanai cilvēkiem ar smagiem attīstības traucējumiem, šie cilvēki joprojām tiek vairāk skatīti kā potenciālie institucionālās aprūpes saņēmēji. LKNDz uzsvēra, ka Latvijā joprojām pārāk liels fokuss ir uz specializētiem pakalpojumiem, kā arī pastāv mīts, ka kvalitatīvu pakalpojumu iespējams nodrošināt bez atbilstoša finansējuma.


 

Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »