lat eng rus
Trešdiena, 17. augusts, vārda dienas svin: Vinets, Oļegs

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
ziņa publicēta 18.01.2020 izdrukas versija

Atsaucoties Eiropas Komisijas uzaicinājumam, biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” valdes priekšsēdētāja Inga Šķestere un valdes locekle Tamāra Vahļina, 16.janvārī piedalījās EK organizētā konferencē “Towards Inclusion”. Viens no konferences organizēšanas iemesliem - šogad tiek atzīmēti 10 gadi, kopš Eiropas Savienībā tiek īstenotas koordinētas aktivitātes deinstitucionalizācijas (DI) īstenošanai.

Konferences ievadrunā V.Špidla uzsvēra, ka deinstitucionalizācija nav stāsts par naudu. Finanses ir svarīgas, bet izmaiņas Eiropas valstīs netiek īstenotas, lai ietaupītu naudu. Tās tiek īstenotas, lai nodrošinātu iespēju cilvēkiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
Konferences laikā Eiropas Komisāre vienlīdzības jautājumos uzsvēra, ka ir jāturpina darbs, ko Eiropas Komisija ir uzsākusi. Komisāre atgādināja, ka institucionālā aprūpe ir pretstatījums normālai dzīvei sabiedrībā un katram ES finansējuma centam ir jābūt izlietotam neatkarīgas dzīves nodrošināšanai.
Vairākkārt tika uzsvērts, ka deinstitucionalizācijas process ir tikai sākums.
Visas konferences gaitā daudzkārt tika akcentēts, ka ir jāpārtrauc cilvēku ievietošana institūcijās, un to var izdarīt tikai, izveidojot alternatīvu sabiedrībā balstītu pakalpojumu sistēmu. Valstīm ir jābūt ļoti skaidrai vīzijai, kurā cilvēks ir augstākā vērtība.
Tika uzsvērts, ka ir jābūt stingrai politiskajai gribai, kura būtu zināšanās balstīta. Ja tādas trūkst, tad institucionālā vide bieži tiek atainota kā vide, kura ir cilvēkiem it kā drošākā un piemērotākā.


Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »