lat eng rus
Pirmdiena, 04. jūlijs, vārda dienas svin: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Metodiskie materiāli
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
Pārejas posms
ziņa publicēta 10.09.2018 izdrukas versija

Katra cilvēka dzīvē ir dažādi pārejas posmi un ikviens no tiem ietekmē cilvēka turpmāko dzīvi. Jaunietim ar funkcionāliem traucējumiem viens no svarīgākajiem pagrieziena punktiem ir pāreja no pamatizglītības programmas apguves uz pieauguša cilvēka dzīves posmu, kur nozīmīga loma pilnvērtīgas dzīves nodrošināšanā ir nodarbinātības aktivitātēm.


 


Pārejas posmiem ir raksturīgi dažādi šķēršļi un izaicinājumi, tāpēc svarīgs ir plānošanas process. Nenoliedzami jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem būs nepieciešami papildus atbalsta pasākumi veiksmīgai pārejas posma no jaunieša vecuma uz pieauguša cilvēka dzīvi īstenošanai, lai jaunietis dzīves laikā pilnībā spētu īstenot savu potenciālu. Viens no svarīgākajiem projekta uzdevumiem ir sniegt jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem vecākiem praktisku atbalstu sarežģītajā pārejas posmā no izglītības ieguves uz nodarbinātības aktivitātēm.

Pārejas posma plāna izstrāde ir uzskatāma par vienu no svarīgiem instrumentiem. Efektīvs pārejas posma plāns atspoguļo un ņem vērā jaunieša cerības, sapņus un mērķus, kā arī ģimenes skatījumu uz jaunieša nākotni. Tajā jābūt iekļautām stiprajām pusēm un sasniegumiem, iespējamiem izaicinājumiem, kā arī stratēģijai uzstādīto mērķu sasniegšanai.

Veiksmīga pārejas posma pamatā ir dažādu iesaistīto cilvēku komandas darbs. Komandas darbā kā līdzvērtīgi partneri ir pats jaunietis ar funkcionāliem traucējumiem un viņa ģimenes locekļi, pedagogi, iespējamie pakalpojumu sniedzēji, sociālie darbinieki, atbalsta personas u.c.

‍Projektu finansē Labklājības ministrija no Valsts budžeta līdzekļiem programmas 'Nevalstisko organizāciju projektu īstenošana labklājības jomā 2018.gadā".
 


Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »