lat eng rus
Pirmdiena, 04. jūlijs, vārda dienas svin: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Metodiskie materiāli
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
Pārejas posma plānošanas principi
ziņa publicēta 12.09.2018 izdrukas versija

Ir vairāki principi, kurus ņemot vērā, pārejas posma plānošanas process, iespējams,  būs daudz veiksmīgāks. Aicinām iepazīties ar šiem principiem un pārdomāt, kā tos varētu ņemt vērā, plānojot jaunieša ar funkcionāliem traucējumiem pāreju no pamatizglītības apguves uz pieauguša cilvēka dzīvi.
 

1.      Jaunietis ar funkcionāliem traucējumiem, viņa ģimene un atbalsta sniedzēji ir nozīmīga komandas darba daļa, tāpēc ir svarīga pilnīga iesaiste pārejas posma plānošanas procesā.

2.      Plānošanas process jāsāk pēc iespējas agrāk, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms mācību iestādes pabeigšanas.

3.      Plānojot pārejas posmu, jāņem vērā plašāks konteksts, neaizmirstot mājokļa nodrošinājumu, brīvā laika aktivitātes, veselības aprūpes pakalpojumus un citus svarīgus ikdienas dzīves aspektus.

4.      Liela nozīme ir sadarbībai ar dažādiem speciālistiem un iestādēm. Ieklausieties speciālistu sniegtos padomos!

5.      Pārejas procesam ir jābūt pietiekami elastīgam, lai ņemtu vērā jaunieša vēlmes, intereses un spējas. Nebaidieties mainīt sākotnējos plānus!

6.      Pielāgošanās jaunai situācijai prasa laiku, tāpēc pārejas periodam nevajadzētu būt sasteigtam.

7.      Regulāri jāizvērtē, vai tiek sasniegts tas, ko jaunietis un viņa tuvinieki vēlas. Varbūt ir nepieciešamas izmaiņas? Dariet to zināmu citiem iesaistītajiem cilvēkiem!

Projektu finansē Labklājības ministrija no Valsts budžeta līdzekļiem programmas 'Nevalstisko organizāciju projektu īstenošana labklājības jomā 2018.gadā".


 

Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »