lat eng rus
Pirmdiena, 04. jūlijs, vārda dienas svin: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Metodiskie materiāli
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
Pārejas posma plānošanas process
ziņa publicēta 13.09.2018 izdrukas versija

Pārejas posma plāns būs efektīvs tikai tad, ja tā pamatā būs jaunieša ar funkcionāliem traucējumiem cerības, sapņi un mērķi, kā arī ģimenes redzējums par jaunieša nākotni. Plānam ir jāatspoguļo jaunieša spējas, stiprās puses, izaicinājumi un nepieciešamie atbalsta pasākumi, tai skaitā sociālie pakalpojumi.


 

Katra pārejas posma plānošanai ir atbilstošs plānošanas laika periods. Pārejas no skolas uz dzīvi sabiedrībā plānošana būtu jāuzsāk pēc iespējas ātrāk, jo jāņem vērā, ka šis plānošanas posms prasīs laiku. Sākotnējo plānošanu būtu ieteicams uzsākt ap 14 gadu vecumu, bet ja nepieciešams, to varētu darīt arī agrāk. Jāņem vērā, ka jaunietim ar funkcionāliem traucējumiem, īpaši, ja tie ir smagas pakāpes un saistīti ar garīga rakstura traucējumiem, būs nepieciešams ilgstošs laika posms, lai sagatavotos neatkarīgas dzīves uzsākšanai. Vienlaikus arī ģimenes locekļiem būs nepieciešams pietiekami ilgs laika posms (vismaz 3 – 4 gadi) gan lai sniegtu atbalstu jaunietim neatkarīgas dzīves prasmju apguvē, gan lai emocionāli sagatavotos situācijai, ka jaunietis uzsāks neatkarīgu pieauguša cilvēka dzīvi.

Plānam ir jāietver noteikti, konkrēti mērķi, tam ir jābūt uz pārmaiņām vērstam un jānosaka konkrēti laika posmi, kurās pārmaiņas būtu īstenojamas. Lai tas būtu iespējams, procesam zināmā mērā ir jābūt formalizētam, ar noteiktām tikšanās reizēm, skaidru lomu sadali, regulāriem ziņojumiem par sasniegto un atskaitēm.

 Projektu finansē Labklājības ministrija no Valsts budžeta līdzekļiem programmas 'Nevalstisko organizāciju projektu īstenošana labklājības jomā 2018.gadā".


Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »