lat eng rus
Ceturtdiena, 04. marts, vārda dienas svin: Alise, Auce

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
"NVO fonda" projekts
Projekta aktualitātes
Rezultātu kopsavilkums
"NVO fonda" projekts2
NPBCWR
Kapacitātes stiprināšana
Dzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģija
NEWSCAT
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 

Darbības programmas mērķis ir stiprināt biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti,  nodrošināt regulāru un ilgtspējīgu biedrības līdzdalību sociālās rīcībpolitikas veidošanā, īstenošanā un izvērtēšanā, kā arī biedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos, lai veicinātu personu ar invaliditāti vienlīdzīgu tiesību ievērošanu dzīvot sabiedrībā ar pilnīgu iekļaušanos un līdzdalību sabiedrības dzīvē.

Projekta ieviešana notika biedrības telpās, Rīgā, bet programmas aktivitāšu norises vietas bija visi Latvijas plānošanas reģioni.

Darbības programmas ieviešanas laikā, biedrība aktīvi iesaistījās sociālās rīcībpolitikas veidošanā, veicinot cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem deinstitucionalizācijas  uzsākšanu un īstenošanu Latvijā. Biedrības iesaiste ir bijis nozīmīgs faktors deinstitucionalizācijas procesa uzsākšanai valstī. Ar  iedzīvotāju forumu palīdzību, biedriba ir veicinājusi sociāli mazaizsargāto grupu – cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem un ģimeņu, kuras ikdienā aprūpē šādus cilvēkus, aktīvu pilsoniskumu un prasmes līdzdarboties lēmumu pieņemšanas procesos. Projekta īstenošanas laikā dažādās aktivitātēs ir iesaistījušies 184 cilvēki ar invaliditāti un 128 cilvēku ar invaliditāti ģimenes locekļi. Īpaša uzmanība tika vērta uz cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iesaistes iespējām, tai skaitā dzīves kvalitātes izvērtēšanu laikā. Darbības programmas ietvaros izveidotā  e-Līdzdalības platforma ilgtermiņā kalpos kā līdzdalības procesu stimulējošs instruments, vienlaikus dodot iespēju tiem cilvēkiem, kuri nevar klātienē iesaistīties biedrības viedokļu formulēšanā vai pozīcijas izstrādē (jo pakalpojumu trūkuma dēļ jāaprūpē tuvinieks ar smagu invaliditāti), piedalīties lēmumu pieņemšanas procesos un nodrošinās informētību par biedrības aktivitātēm demokrātiskas līdzdalības jomā. Darbības programmas ietvaros veiktā valsts pārvaldes institūciju -Valsts sociālās aprūpes centru, darbības uzraudzība nodrošinās cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem, kuri ir ievietoti šais centros, interešu aizstāvību. Programmas īstenošanas laikā ir veiktas dzīves kvalitātes izvērtēšanas 10 ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās un izstrādātie atzinumi par veiktajiem izvērtējumiem ir iesniegti Labklājības ministrijā. Vienlaikus biedrība ir stingri iestājusies par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, kuri dzīvo ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās cilvēktiesībām.

Piesaistot jaunus biedrus un uzsākot dalību starptautiskā sadarbības tīklā, kā arī izstrādājot un īstenojot finanšu piesaistes stratēģiju,  biedrība ir stiprinājusi savu institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti turpmākai ilgtspējīgai darbībai. Programmas ieviešanas laikā biedrība ir piesaistījusi vairāk kā 600 000 EUR, kas ilgtermiņā nodrošinās biedrības darbības ilgtspēju.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts, administrē Sabiedrības integrācijas fondu.


 
   
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »