lat eng rus
Piektdiena, 30. oktobris, vārda dienas svin: nadīna, Adīna, Ulla

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 
Piedalīsimies PVO deklarācijas „Labāka veselība, labāka dzīve: bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu ģimenes” pieņemšanas pasākumā.
ziņa publicēta 09.11.2010 izdrukas versija

Pasaules Veselības Organizācija (PVO), sadarbībā ar dažādām ieinteresētām pusēm, ir izstrādājusi un 26.-27.novembrī Buharestē pieņems deklarāciju „Labāka veselība, labāka dzīve: bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu ģimenes”. „Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi” pārstāvis piedalīsies deklarācijas pieņemšanas pasākumā.

Šīs iniciatīvas mērķis ir nodrošināt, lai bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem kļūtu par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem, dzīvotu savā ģimenē un saņemtu visa veida atbalstu, atbilstoši savām vajadzībām.

2008.gadā PVO Eiropas birojs, atsaucoties uz pierādījumiem par nepieļaujami zemo veselības aprūpes līmeni bērniem un jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem Eiropas reģionā,  izsludināja iniciatīvu "Labāka veselība, labāka dzīve". Tās rezultātā PVO sadarbībā ar dažādām ieinteresētajām pusēm, tai skaitā interešu aizstāvjiem,  izstrādāja  deklarāciju „Labāka veselība, labāka dzīve: bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu ģimenes”. Papildus informācija http://www.euro.who.int/intellectual_disabilities.

Mērķis

Iniciatīvas "Labāka veselība, labāka dzīve" mērķis ir “nodrošināt visiem bērniem un jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem pilnīgu līdzdalību sabiedrībā, iespēju dzīvot kopā ar saviem vecākiem, iekļaujoties vietējās sabiedrības dzīvē un saņemot veselības aprūpi un atbalstu atbilstoši savām vajadzībām.”

Prioritātes

Deklarācijas projekts un Rīcības plāns ietver Dalībvalstīm adresētas 10 prioritātes, kuras īstenojot būtu iespējams mazināt nevienlīdzību. Šīs prioritātes ir:

1.       Aizsargāt bērnus un jauniešus ar intelektuālās attīstības traucējumiem no kaitējumiem
          un vardarbības.

2.       Dot iespēju bērniem un jauniešiem dzīvot ģimeniskā vidē.

3.       No institucionālās aprūpes pāriet uz atbalstu sabiedrībā.

4.       Apzināt bērnu un jauniešu vajadzības.

5.       Nodrošināt augstas kvalitātes psihiskās un fiziskās veselības aprūpes koordināciju un ilgtspēju.   

6.       Aizsargāt ģimenes locekļu, kuri sniedz aprūpi, veselību un labklājību.

7.       Veicināt bērnu un jauniešu ar intelektuālās attīstības traucējumiem pašaizstāvību, lai viņi
          paši spētu dot ieguldījumu lēmumu par savu dzīvi pieņemšanā.

8.       Veidot darbinieku kapacitāti un uzticamību.

9.       Apkopot būtiskāko informāciju par vajadzībām un pakalpojumiem un nodrošināt
‍          pakalpojumu kvalitāti.

10.   Investēt, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas un sasniegtu labākos rezultātus.

Galvenie rezultāti

‍‍Deklarācija „Labāka veselība, labāka dzīve: bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu ģimenes” skaidri nosaka kopīgos principus un mērķus, īpaši uzsverot bērnu ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu ģimeņu tiesības, saskaņā ar ANO Konvencijām un citiem cilvēktiesību instrumentiem.

Deklarāciju papildina Rīcības plāns, kurš uzsver rīcības soļus, kādi nepieciešami, lai īstenotu deklarācijas prioritātes. Arī rīcības plāns tiks pieņemts konferencē Buharestē. 

Ekspertu dokumentu kopums, lai veidotu resursu banku. Ekspertu dokumenti būs pragmatiskas vadlīnijas, lai palīdzētu valstīm attīstīt un ieviest nacionālos rīcības plānus un arī Ekspertu dokumentu kopums tiks apstiprināts novembrī, Buharestē. Ekspertu dokumenti tiks fokusēti uz katru no 10 prioritātēm un nodrošinās papildus skaidrojumu, labās prakses piemērus un resursus ieviešanai.

Tiek izstrādāta deklarācijas versija Vieglajā valodā.


Vārds:*
E-pasts:*
Aplūkot atsauksmes (0)
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »