lat eng rus
Otrdiena, 27. septembris, vārda dienas svin: Ādolfs, Ilgonis

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 

Par mums

Doma par biedrības, kura pārstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses un vajadzības, popularizē neatkarīgas dzīves pamatprincipus un veicina sabiedrības veselīgu attīstību, dibināšanu nelielai, ar nepieciešamajām zināšanām un pieredzi apveltītai, aktīvu cilvēku grupai radās jau pirms vairākiem gadiem. Nepieciešamību pēc šādas biedrības noteica gan cilvēku ar īpašām vajadzībām iespējas (vai precīzāk sakot, ierobežojumi) dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, Latvijā gan ārvalstu pieredze, kur  jau kopš 60-tiem, 70-tiem gadiem darbojas līdzīgas organizācijas (the movement for independent living). Aktuālās vajadzības ar iespējām sakrita tā, ka biedrība "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" tika dibināta 2009.gada 24.oktobrī.

Biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” mērķis ir veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību un vienlīdzīgu iespēju nodrošinājumu ikvienam sabiedrības loceklim. Tas nozīmē  labvēlīgas vides (un attieksmes) veidošanu sabiedrībā, neatkarīgas dzīves principu īstenošanu cilvēkiem ar invaliditāti un cilvēku ar invaliditāti vajadzībām un tiesībām atbilstošas, efektīvas pakalpojumu sistēmas izveides sekmēšanu.

Līdz ar to biedrības biedri ir juridiskas un fiziskas personas, kuras apvienojušās, lai

  • popularizētu neatkarīgas dzīves iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un izglītotu sabiedrību par vietējā pašvaldībā balstītiem pakalpojumiem,
  • ietekmētu sabiedrības attieksmes maiņu un sekmētu sociālā modeļa iedzīvināšanu,
  • sekmētu politikas veidošanu un plānošanu cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju jomā,
  • veiktu interešu aizstāvību un veicinātu neatkarīgu dzīvi cilvēkiem ar invaliditāti, integrējot neatkarīgas dzīves principus rīcībpolitikas sfērās,
  • līdzdarbotos visu līmeņu lēmumu pieņemšanas un likumdošanas procesos,
  • veicinātu cilvēku ar invaliditāti vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu attīstību Latvijā,
  • veikt deinstitucionalizācijas procesa monitoringu.

Ikvienam „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” piedāvā: domāt, izzināt, saprast un darīt lietas  kopā – cilvēkiem ar invaliditāti, ģimenēm, kuras ikdienā sniedz atbalstu cilvēkam ar invaliditāti un pārējai sabiedrībai, tā palīdzot apzināt līdzcilvēku vajadzības un saskatīt iespējas savstarpēji sniegt atbalstu.

Kustības aktivitātes ir vērstas uz sadarbību, meklējot  tos saskarsmes punktus, kas vieno cilvēkus ar invaliditāti, ģimenes,  sabiedrību, lēmējvaru un izpildinstitūcijas, un tos rīcības ceļus, kas vestu uz kopīgu mērķi – iekļaujošu sabiedrību.

Iekļaujoša sabiedrība ir sabiedrība, kurā cilvēka funkciju traucējumi nav iemesls viņa atstumtšanai. Iekļaujoša sabiedrība ir sabiedrība, kurā iespējams vajadzībām atbilstošš atbalsts, kas nodrošina  neatkarīgas dzīves iespējas ikvienam cilvēkam, neskatoties uz invaliditātes veidu un smaguma pakāpi.

Virzoties uz galveno mērķi un veicot jebkādas aktivitātes, par kustības pamatprincipu esam ivirzījuši darbošanos kopā, nedalot cilvēkus grupās, nešķirojot, kurš ir un kurš nav cilvēks ar invaliditāti.

 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »